Drobečková navigace

Úvod > O nás > Spolupracujeme

kauno-grudai[1].png

Kauno Grūdai je jedna z největších, nejmodernějších a ekonomicky nejsilnějších společností v Litvě. Společnost vznikla fúzí společností AB Kauno Grūdai, Kaisiadoriu  Paukstynas a Vilniaus Paukstynas. 

Dvě hlavní výrobní větve potravinářských i nepotravinářských produktů vytvořily 13 nezávislých společností, jejichž obchodní značky jsou známé a úspěšné nejen v Litvě, ale i v zahraničí.  

Vedle produkce potravin se „KG Group“ zabývá drůbežářstvím, prodejem veterinárních produktů, rostlinnou výrobou a výrobou extrudovaných krmiv, krmných směsí a premixů. „KG Group“ nabízí širokou škálu produktů a služeb na základě individuálních a specifických potřeb klientů a využívají při tom své největší výhody, jíž je podnikání v oblasti výchozích surovin, které jsou základem pro výrobu vlastních produktů. Díky tomu společnost produkuje výrobky v té nejvyšší kvalitě za bezkonkurenční ceny.   

Pokud jde o výrobní a komerční kapacity, Kauno Grūdai je jedním z největších výrobců krmných směsí a minerálních směsí v pobaltských státech.  Jeho měsíční kapacita přesahuje 20 000 tun kombinovaných krmiv a 500 tun premixů. Hlavní mezinárodní výrobní základny jsou v Litvě, Rusku a Bělorusku. Výrobní kapacity všech dceřiných společností činí 84 600 tun za rok.

Celkový objem velkoobchodního prodeje surovin činí 17 000 tun za rok (logistická služba AGRO).

Dalšími dceřinými společnostmi Kauno Grūdai, které nabízejí širokou škálu produktů a služeb a mají velký potenciál stát se dobře zavedenými obchodními značkami, jsou KG POLSKA (Polsko), KG LATVIJA (Lotyšsko) a KG EESTI (Estonsko).

Dceřiná společnost VET-MED v Lotyšsku je například lídrem tamního veterinárně-farmaceutického trhu jako velkoobchod s veterinárními výrobky, krmivy a dalšími produkty.

Mezi hlavní konkurenční výhody Kauno  Grūdai patří (divize výroby krmiv):

 • Využití stopových prvků ve formě síranu, což umožňuje organismu lepší vstřebávání živin;
 • Ověřené a spolehlivé dodávky kvalitních surovin;
 • Testování účinnosti všech produktů na farmách;
 • Využívání špičkových výrobních technologií;
 • Výroba produktů dle individuálních požadavků a receptur chovatelů;
 • Receptury vycházející z vysokého genetického potenciálu zvířat a jejich užitkovosti. Na základě těchto předpokladů je produkce segmentována do výrobních řad Economic, Extra and Extra Plus.

Pro zajištění nejvyšší kvality jsou používány výhradně materiály od mezinárodně uznávaných dodavatelů, jako jsou Basf , Evonik , Marveza , Noba , DSM apod. Kvalita produktů je potvrzena udělenými certifikáty ISO 22000 a GMP B3 +.

Kvalita produktů Kauno Grūdai  je pravidelně testována místními i mezinárodními laboratořemi (například podle standardů používaných německými společnostmi Luca a Eurofin) a splňuje ty nejpřísnější požadavky.

Výrobní a prodejní sortiment společnosti zahrnuje:

 • Minerální krmné směsi pro prasata, skot, králíky a ryby;
 • Kompletní krmiva pro kuřata brojlerů, nosnice, krůty, křepelky, kachny a husy;
 • Proteinové minerální doplňky pro různé skupiny zvířat;
 • Vitaminové minerální doplňky pro různé skupiny zvířat;
 • Lizy pro skot;
 • Suroviny pro výrobu krmiv;
 • Rybářské návnady

 

 

deigratia-bioarmor-logo-full.png

BIOARMOR, molekulární gastronomie. To nejlepší pro zdraví chovu.

Pětihvězdičková restaurace pro zvířata

BIOARMOR je francouzská společnost se specializací na přírodní produkty a BIO technologie. Jejich produkty jsou určeny pro výživu zvířat, případně zajišťují hygienu a čisté prostředí farem. Společnost se nachází v regionu Côtes-d'Armor (Bretaň).

Společnost BIOARMOR byla nadčasová již od svého založení v roce 1984. Tehdy započala s vývojem, výrobou a propagací přírodních produktů určených pro chovy přežvýkavců, prasat, drůbeže a koní.

Ve Francii BIOARMOR spolupracuje a obchoduje s předními producenty mléka po celé zemi. Zhruba 25% celkového obratu realizuje ve 40 zemích světa, především prostřednictvím výhradních distributorů.

Vysoce kvalitní složky a ingredience

BIOARMOR používá jako složky a doplňky konečných produktů především esenciální oleje, rostlinné výtažky, enzymy a probiotika, které obsahují množství antioxidantů a pečují tak o zdraví chovu.

Všechny složky a přísady jsou výhradně na bázi přírodních biotechnologií. Výzkumný a vývojový tým firmy spolupracuje s veřejnými i privátními partnery, a to s cílem kvalitativního posouzení a vyhodnocení nejlepšího možného složení a dávkování krmných doplňků pro řešení specifických problémů chovů. Společnost BIOARMOR tak například vyvinula vlastní směsi esenciálních olejů jako je Immulor(R) pro posílení imunity nebo Digelor(R) pro ochranu trávicího traktu aj., které jsou součástí některých produktů. 

Promyšlené a do detailu propracované receptury

Výběr správných ingrediencí je jedna věc, ovšem příprava krmných specialit je věc druhá! Vývoj a vytváření receptur ve vlastních laboratořích společnosti jsou důležitou součástí know-how. Díky využití galenických surovin je BIOARMOR schopen přinášet řešení pro konkrétní výživové potřeby například ve formě rozpustných i nerozpustných prášků, emulzí či past. Vysoká kvalita a stabilita výrobků BIOARMOR je ověřena certifikáty FCA a HACCP. Produkty jsou rovněž testovány in vitro a/nebo in vivo prostřednictvím partnerů i jejích zákazníků (farmy, technické ústavy, vědecké laboratoře aj.).

Znamenitá kuchyně pod taktovkou skvělého šéfkuchaře

V přípravě produktů hraje velkou roli lidský faktor. Společnost BIOARMOR v roce 2015 změnila majitele a zakoupil jí pan Laurent RIO, který do ní jako správný „šéfkuchař“ vnesl novou dynamiku, zaujetí i ambice. Někteří klíčoví zaměstnanci jsou akcionáři společnosti a tento fakt jen umocňuje jejich zaujetí pro věc, nasazení a angažovanost, které jsou charakteristickým znakem celého týmu BIOARMOR. Obchodní tým BIOARMOR ve Francii i v zahraničí je orientován na zákazníka s garancí nejvyšší kvality poskytovaných služeb a dodávaných produktů. Dodavatelsko-odběratelské vztahy společnost směřuje k budování partnerství se zákazníky, a to se jí nadmíru daří. Podporují nejen své obchodní partnery a odběratele, ale jejich účinná podpora sahá až ke konečným spotřebitelům, tedy farmám a chovatelům. Hlavním mottem je přesvědčit obchodní partnery, že správná prevence je mnohem efektivnější i levnější než následná léčba. 

Otestujte na Vašem chovu!

BIOARMOR nabízí celou řadu produktů, které řeší každodenní starosti farmářů:

 • Výživa: široká nabídka krmných doplňků aplikovatelných do vody, krmných směsí nebo volně přidaných ke krmivům. Krmí se ve specifických výživových fázích za konkrétním účelem. Například léčba dýchacích nebo zažívacích potíží, stimulace a posílení imunity aj.
 • Hygiena: silná a účinná přírodní alternativa k čištění budov a zařízení, hygieně podlah, zajištění nezávadnosti vody a tekutého krmiva, kontrola a omezení hmyzu. Výrobky jsou šetrné k životnímu prostředí, zvířatům a lidem.
 • Životní prostředí: lídr trhu v produktech pro nakládání s chlévskou mrvou a potlačení zápachu z chovu uvnitř i vně budov.